EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش

سنگ پله

در یک بیان عامیانه و ساده می توان پله را به عنوان یک ابزار ارتباطی مابین طبقات مختلف ساختمان و یا به طور کلی بین دو سطح با میزان ارتفاع متفاوت ازسطح زمین تعریف نمود. امروزه با توجه به اهمیت زیبایی نما در سازه های ساختمانی، استفاده از پله های زیبا و شکیل با طراحی خلاقانه جایگاه ویژه ای در این صنعت دارد. برای ساخت پله می توان از متریال متفاوتی از جمله سنگ ، فلز، شیسه، چوب و غیره استفاده نمود. با توجه به ویژگی های سنگ، می توان آن را به عنوان بهترین و زیباترین متریال برای ساخت پله معرفی نمود چرا که عللاوه بر زیبایی و تنوع فراوان در طرح، جنس و رنگ، دارای مقاومت و طول عمر بالایی نیز می باشد. پله به دلیلی تحمل فشار بالاتر نسبت به کف، بایستی دارای مقاومت بالاتری باشد تا در برابر شرایط مختلف مقاومت کرده و دچار آسیب نشود. با توجه به موارد ذکر شده به این نتیجه می رسیم که بهترین متریال برای استفاده در پله، سنگ می باشد.

سنگ پله

انتخاب بهترین سنگ پله

برای انتخاب بهترین سنگ برای پله باید به مواردی دقت نمود که از معیارهای اصلی در انتخاب سنگ پله می باشند. این که سنگ پله برای استفاده در فضای داخلی ساختمان استفاده می شود یا برای نصب در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مهمترین فاکتور در انتخاب سنگ پله می باشد زیرا در برای هر انتخاب باید ویژگی هایی را مد نظر قرار داد که عبارتند از:
سنگ پله برای فضای داخلی ساختمان: سنگ پله برای فضای داخلی ساختمان باید زیباتر، ظریف تر، دارای سطح صاف وشفاف و همچنین دارای همگونی با سایر المان های طراحی داخلی ساختمان باشد. برای سنگ پله برای فضاهای داخلی معمولا از جنس مرمریت، گرانیت، مرمر و غیره استفاده می شود.
سنگ پله برای فضای خارجی ساختمان: سنگ پله مورد استفاده در فضای باز باید دارای مقاومت بالا در برابر شرایط جوی، تابش نور خورشید، هوای آزاد و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه، خش، ساییدگی و کاربردهای محیطی بوده و دارای مشکل لغزندگی نبوده و برای استفاده افراد مناسب و ایمن باشد. همچنین پله فضای خارجی ساختمان باید دارای هماهنگی با معماری ساختمان، نما و کف محیط اطراف باشد.
به طور کلی ضخامت سنگ مورد استفاده برای پله ها را بیشتر از 3 سانتیمتر در نظر می گیرند تا مقاومت و استحکام قابل قبولی داشته باشد. همچنین سنگ پله باید در برابر جذب آب بسیار مقاوم عمل کرده و فاقد شیار، شکستگی، پوسیدگی و خلل و فرج باشد.

انتخاب بهترین سنگ پله

راه های تشخیص سنگ پله مرغوب

برخی از ویژگی های سنگ پله خوب عبارتند از:

  • عدم وجود ترک در سنگ
  • در صورت زدن ضربه با شی فلزی به سنگ، باید صدایی شبیه به صدای شیشه تولید شود.
  • درصد پایین جذب آب و عدم تغییر رنگ در صورت ریختن آب بر روی سنگ
  • وجود سنگ آهک کم در سنگ به دلیل کاهش واکنش در برابر مواد شیشمایی و اسیدی در زمان شست و شو
  • مقاومت بالا در برابر ضربه، دما، ساییش و ...

سنگ راه پله مشکی
سنگ چینی پرشین اسکاتو
1,500,000 تومان
سنگ مرمریت لاشتر سابیده
تماس بگیرید
سنگ مرمریت هرسین
تماس بگیرید
سنگ مرمریت امپرادور لایت
تماس بگیرید
سنگ مرمریت امپرادور دارک
تماس بگیرید
سنگ مرمریت گوهره
تماس بگیرید
سنگ مرمریت مارشال
تماس بگیرید
سنگ مرمریت دهبید اسپایدر
725,000 تومان
سنگ چینی کریستال قروه
تماس بگیرید
سنگ چینی سفید سیرجان
تماس بگیرید
سنگ چینی سفید قروه
تماس بگیرید
سنگ چینی الیگودرز
تماس بگیرید
سنگ چینی سفید ازنا
1,375,000 تومان
سنگ گرانیت نهبندان 60*60
300,000 تومان
سنگ گرانیت نطنز
تماس بگیرید
سنگ گرانیت نطنز مشکی
تماس بگیرید
سنگ لاشتر با رگه های سفید
تماس بگیرید
سنگ پله لاشتر
تماس بگیرید
سنگ چینی 40x40
32,000 تومان
سنگ مرمریت مشکی
24,000 تومان
نتایج 33 تا 52 از کل 52 نتیجه