EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش

سنگ مرمر

سنگ مرمر با نام علمی alabaster یکی از انواع سنگ آهک با تراکم بالا می باشد. مرمر از ته نشینی کربنات کلسیم در لایم استون سرشار از بی کربنات حاصل می شود. زیبایی سنگ مرمر بستگی به درجه شفافیت، طرح و رنگ آن دارد. میزان طرح و رگه های موجود در سنگ مرمر وابسته به ناخالصی های موجود در آن می باشد اما رنگ سنگ مرمر به نوع و میزان ناخالصی های موجود در آن مرتبط است. سنگ مرمر در رنگ های متنوعی در بازار موجود می باشد که برخی از آن ها عبارتند از: سفید شیری، قهوه ای، لیمویی، سبز, عسلی تیره، زرد کهربایی. معمولا سنگ مرمر به رنگ سفید یک دست بسیار کمیاب است و رگه های رنگی موجود در این نوع از سنگ، تعیین کننده نوع ناخالصی موجود در آن می باشد. به عنوان مثال رگه های رنگی قهوهای در سنگ مرمر نشان دهنده وجود اکسید آهن در این سنگ است. برای افزایش مقاومت سنگ مرمر در برابر رطوبت و شکنندگی می توان از روکش رزین اپوکسی استفاده نمود. از جمله کاربرد های سنگ مرمر می توان به ساخت وسایل تزئینی و استفاده در صنعت مجسمه سازی اشاره نمود. امروزه از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های لوکس به عنوان پوششی برای کف و یا دیوار و همچنین برای ساخت اپن آشپزخانه ها استفاده می شود.

سنگ مرمر

قیمت سنگ مرمر

قیمت هر متر مربع سنگ مرمر به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

  • تفاوت در کیفیت، رنگ و طرح سنگ
  • ابعاد و ضخامت سنگ
  • نحوه فرآوری سنگ و نوع پوشش، برش، بسته بندی و حمل و نقل سنگ های مرمر

بهترین معادن سنگ مرمر در کشور های ایران، افغانستان و ایتالیا قرار گرفته اند که البته تنوع رنگی سنگ مرمر ایران در جایگاه بالاتری نسبت به ایتالیا قرار دارد. برخی از معادن سنگ مرمر ایران عبارتند از: قروه سنندج، مرمر سبز شاهین دژ، مرمر سبز آب باریک آذرشهر، مرمر اسفند کرمان، مرمر خلج خراسان، مرمر پرتقالی کاشمر، مرمر سبز عباس آباد جلفا، مرمر صورتی نقده در استان آذربایجان غربی، جوشقان اصفهان، ده رستم بم و معادن مرمر محلات و استان فارس. بزرگترین معدن سنگ مرمر سفید معدن مرمر هرات در کشور افغانستان می‌باشد.

قیمت سنگ مرمر

ویژگی های سنگ مرمر

دارا بودن قابلیت جلاپذیری و امکان صیقل دادن
مقاومت بالا در برابر تغییر آب و هوا
عدم جذب گرما توسط سنگ مرمر
ضد آلرژی و عدم جذب گرد و غبارو در نتیجه تمیز شدن آسان
درخشندگی و زیبایی خیره کننده
قیمت بالا در مقایسه با سایر سنگ های ساختمانی

سنگ مرمر صورتی
تماس بگیرید
سنگ مرمر سفید
تماس بگیرید
سنگ مرمر سبز
تماس بگیرید
سنگ مرمر پرتقالی
4,000,000 تومان
سنگ مرمر آبی
6,000,000 تومان
نتایج 1 تا 5 از کل 5 نتیجه

سوالات متداول سنگ مرمر

آیا از سنگ های مرمر در مجسمه‎‌های زینتی هم استفاده می‌شود؟
از سنگ مرمر علاوه بر استفاده برای مجسمه های زینتی به عنوان به عنوان پوششی برای کف و یا دیوار، برای ساخت اپن آشپزخانه ها و در صنعت نیز استفاده می شود.
قیمت هر متر مربع سنگ مرمر چقدر است؟
قیمت سنگ مرمر بر اساس کیفیت و معدن استخراج شده متفاوت است. جهت اطلاع از لیست قیمت سنگ مرمر به سایت الیت اسلب مراجعه فرمائید.