EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش

سنگ نما

نمای ساختمان از قسمت های اصلی ساختمان می باشد که توصیف کننده سبک ساخت و همچنین کیفیت بنا می باشد. از جمله مواردی که در طراحی بنای ساختمان بسیار تاثیرگذار است، منطقه ای است که ساختمان در آن قرار دارد که تعیین کننده طراحی و مصالح مورد استفاده در آن می باشد. از جمله مصالحی که در تمامی شرایط آب و هوایی حاکم بر مناطق مختلف برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیر، سنگ می باشد که استفاده از آن دارای قدمت بالایی است و همچنان از متریال پرکاربرد و پرطرفدار برای نمای ساختمان ها می باشد.

سنگ نما

ویژگی های سنگ نما

از جمله ویژگی هایی که برای سنگ نما می توان به آن اشاره نمود عبارتند از:
مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی: نمای ساختمان به دلیل قرار گرفتن مداوم در برابر نور آفتاب، باد و باران لازم است دارای مقاومت بالایی باشد و در طولانی مدت آسیب نبیند.
زیبایی: نمای ساختمان به عنوان جلوه خارجی ساختمان همیشه در مرکز توجه قرار دارد و استفاده از سنگ می تواند زیبایی آن را دوچندان نماید.
چسبندگی بالا به سیمان: سنگ نما به دلیل قرار گیری بر روی سطح ساختمان باید دارای چسبندگی مناسب و قابل قبولی به سیمان باشد. به عنوان مثال سنگ های گرانیتی پس از گذشت مدتی از نصب، از دیواره نما جدا شده و سقوط می کند که برای رفع این مشکل و خطرات ناشی از آن مصوبه ای از طرف شهرداری تصویب شد که نماهای گرانیتی باید توسط پیچ به سازه متصل شوند.
تراکم و وزن پایین: وزن سنگ به عنوان فاکتور مهم در نمای ساختمان دارای اهمیت می باشد. در صورت استفاده از سنگ های با تراکم بالا و تخلخل زیاد(به سوراخ های خالی در بافت سنگ تخلخل گویند)، وزن نما بالا رفته و ماندگاری آن کم می شود.
نظافت و نگهداری آسان: تمیز ماندن نمای ساختمان در طولانی مدت اثر مستقیم بر زیبایی آن دارد. به همین دلیل استفاده از سنگ هایی با سطح صاف و صیقلی که علاوه بر عدم جذب بالای آلودگی به راحتی تمیز می شوند، برای نمای ساختمان مناسب می باشد.

سنگ های مناسب برای نما

انواع سنگ های مناسب برای نما

برای نمای ساختمان ها از سنگ های مختلفی می توان استفاده نمود که در اینجا برخی از آن ها را به صورت مختصر معرفی می کنیم:
سنگ تراورتن: بهترین گزینه برای استفاده در نمای سنگ، به دلیل وزن کم، داشتن تخلخل مناسب و چسبندگی مطلوب به سیمان، تراورتن می باشد. از این سنگ در نماهای رومی استفاده می شود و از دیگر ویژگی های آن مقاومت در برابر نفوذ سرما و گرما، مقاومت در برابر اشعه UV و تنوع رنگی بالا را می توان نام برد.
سنگ مرمریت: این نوع سنگ برای استفاده در نما، پله، دیوار مناسب می باشد. با توجه به محل استفاده از سنگ باید ضخامت های مختلفی را در نظر گرفت تا کارایی و کیفیت مورد نظر تامین شود.
سنگ گرانیت: این نوع از سنگ ها به دلیل ویژگی های آن در حال حاضر برای نما توصیه نمی شود. از جمله این ویژگی ها می توان به مواردی از جمله عدم چسبندگی به سیمان، وزن بالا، اکسید شدن آهن موجود درساختار سنگ، اشاره نمود.
ماسه سنگ: این نوع از سنگ ها به دلیل تخلخل بالا، جذب آب بالایی دارند و مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی دارند.
قیمت سنگ نما براساس فاکتورهایی چون طرح، جنس، ابعاد، استحکام و خاص بودن تعیین می گردد.

سنگ چینی الیگودرز
تماس بگیرید
سنگ تراورتن آتشکوه
تماس بگیرید
سنگ چینی سفید ازنا
1,375,000 تومان
سنگ مرمر صورتی
تماس بگیرید
سنگ مرمر سفید
تماس بگیرید
سنگ مرمر سبز
تماس بگیرید
سنگ مرمر پرتقالی
4,000,000 تومان
سنگ گرانیت نطنز
تماس بگیرید
سنگ گرانیت فیروزه ای
تماس بگیرید
سنگ گرانیت سرکان
تماس بگیرید
سنگ مرمر آبی
6,000,000 تومان
سنگ لاشتر با رگه های سفید
تماس بگیرید
سنگ لاشتر طوسی
875,000 تومان
سنگ چینی 40x40
32,000 تومان
سنگ مرمریت مشکی
24,000 تومان
سنگ تراورتن 40x40
32,000 تومان
سنگ گرانیت مروارید 40x40
24,000 تومان
نتایج 65 تا 81 از کل 81 نتیجه