EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
سنگ گرانیت ارزان قیمت

سنگ گرانیت کاربردهای زیادی در ساختمان سازی دارد. با این وجود قیمت این سنگ گاهی زیاد است و مشتریان توان پرداخت هزینه آن را ندارند. در چنین شرایطی بسیاری از ساختمان سازها به سنگ گرانیت ارزان قیمت روی می آورند.
این نوع سنگ ها به عنوان سنگ کف برای ساختمان‌هایی که رفت و آمد زیادی در آن ها وجود ندارد مناسب است. سنگ‌های گرانیتی رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی دارند که همین ویژگی باعث می‌شود طرفداران زیادی داشته باشند. همچنین اگر ضخامت سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت به اندازه کافی باشد می‌تواند برای سالن‌های آرایشگاه و موارد مشابه نیز استفاده شود. اگر در مرحله انتخاب سنگ برای نما و یا کف ساختمان هستید، حتما بین صدها رنگ و طرح سر در گم شده‌اید و نمی‌دانید کدام گزینه را انتخاب کنید. البته بدیهی است که برای انتخاب سنگ باید به قیمت آن هم توجه داشته باشید. توصیه می‌کنیم علاوه بر قیمت به ویژگی‌های هر سنگ نیز دقت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت معمولا برای ساختمان‌های لاکچری یا اماکنی که رفت و آمد زیادی دارند به کار نمی‌رود. بنابراین اگر ساختمان شما شامل یکی از دو مورد مذکور است به هیچ عنوان از سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت استفاده نکنید. گرانیت‌های ارزان‌ قیمت برای ساختمان‌های دیگر مانند منازل، سالن‌های آرایش، محیط‌های خارج از ساختمان و... کاربرد دارند. در این مطلب می‌خواهیم درباره سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا برای تصمیم‌گیری خود تمام گزینه‌ها را در نظر داشته باشید.

سنگ گرانیت ارزان قیمت1 

کدام نوع سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت است؟

همیشه قیمت پایین سنگ نمی‌تواند نشان‌دهنده کیفیت پایین آن باشد. غالبا در بازار سنگ‌هایی که دارای ظاهر زیبا، مقاومت بالا و ویژگی‌های مثبت دیگری هستند، قیمت بالاتری دارند. سنگ گرانیت نیز مانند انواع دیگر از این قاعده مستثنی نیست با این حال باید به چند نکته درباره سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت اشاره کنیم.
در مرحله اول دقیقا تعیین کنید بازه قیمت مد نظر شما چقدر است؟ شاید بودجه‌ای که در دست دارید چندان هم کم نیست و بتوانید با آن سنگ بسیار با کیفیتی تهیه کنید.
تعیین سقف بودجه موضوعی نسبی است و بر اساس قدرت خرید شما مشخص می‌شود. بنابراین این نکته را در خاطر داشته باشید که قبل از خرید، قیمت سنگ‌های مختلف را بررسی کرده و بعد مقایسه نمایید. به طور کلی سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت شامل انواعی از گرانیت‌ها است که در طرح خود لکه دارند. به عبارتی هر چقدر طرح سنگ گرانیت زیبا‌تر و بدون لکه باشد، کیفیت آن بالاتر بوده و قیمت بیشتری دارد. در بسیاری از موارد وجود چند لکه بر سنگ گرانیت، نشانه کیفیت پایین آن نیست اما از آنجایی که بر ظاهر سنگ تأثیر گذاشته، قیمت کمتری برای آن تعیین می‌گردد. می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها از این نوع سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت استفاده کنید و نگران میزان استحکام آن نباشید.

کدام نوع سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت است؟   

استفاده از سنگ گرانیت ارزان‌قیمت

در بخش قبلی گفتیم که سنگ‌ گرانیت ارزان‌ قیمت هم می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده در ساختمان باشد. اگر شما مسئول خرید سنگ برای کف یا نمای ساختمان هستید باید حتماً به تم و مورد کاربری بنا توجه نمایید. برای مثال تصور کنید اگر برای یک ساختمان شیک و لاکچری از سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت استفاده کنید، نتیجه کار به چه صورت خواهد بود؟ وقتی قرار است یک بنا با بهترین متریال و مصالح ساخته شود، یک اشتباه کوچک در نوع سنگ نتیجه کلی را زیر سؤال می‌برد.
بهتر است از سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت در بناهایی استفاده کنیم که زیبایی یا بی‌نقص بودن کف در اولویت اول نباشد. مثلا قرار است سنگ گرانیت برای کف سالن به کار برود و در آینده فرش یا قالی کف اتاق را پر می‌کنند. در چنین شرایطی استفاده از سنگ گرانیت ارزان قیمت، انتخاب هوشمندانه‌ای است. وقتی می‌خواهیم برای یک ساختمان شخصی سنگ انتخاب کنیم میزان بودجه و سلیقه خود را در نظر می‌گیریم. بدیهی است که در صورت وجود کارفرما در پروژه، سلیقه و خواست او در اولویت می‌باشد. در چنین مواقعی انواع سنگ گرانیت ارزان‌ قیمت را از نزدیک مشاهده کنید و از فروشنده درباره کیفیت آن راهنمایی بخواهید. سپس می‌توانید تمام معایب و مزایای این گزینه را به اطلاع کارفرما رسانده و با تاییدیه او خرید کنید.

استفاده از سنگ گرانیت ارزان‌قیمت   

عوامل موثر در قیمت سنگ گرانیت‌

در یکی از بخش‌ها اشاره کردیم که غالبا سنگ گرانیت ارزان‌قیمت دارای لکه‌هایی است که یکدستی طرح را از بین می‌برند. علاوه بر این مورد ضخامت سنگ گرانیت، ابعاد سنگ گرانیت، خاص بودن رنگ و طرح آن و... می‌توانند بر قیمت تأثیر داشته باشند. بهترین سنگ‌های گرانیتی که با قیمت بالایی در بازار به فروش می‌رسند رنگ‌های منحصر به فردی دارند و همچنی بسیار براق و صاف هستند. اگر سنگ گرانیت با چنین خصوصیاتی به علاوه ابعاد بزرگ ارائه شود، برای سنگ کف مناسب است. سنگ‌های گرانیت باکیفیت، ظاهر شیک و لاکچری به محیط می‌دهند.