EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
قیمت سنگ کف حیاط اصفهان

سنگ فرش حیاط می‌تواند ظاهر یک ملک را کاملا دگرگون کند. حیاط ملک اگر توسط سنگ باکیفیت و در عین حال زیبا ساخته شود، به شما این امکان را می‌دهد تا از فضای باز ملکتان بیشترین بهره را ببرید و ارزش مالی ملک را نیز افزایش دهید.
همانطور که می‌دانیم سنگ‌های طبیعی ظاهری کلاسیک دارند و هیچگاه از مد نمی‌افتند، اما ملاک شما برای انتخاب سنگ مناسب کف حیاط باید علاوه بر زیبایی عوامل دیگری مانند مقاومت و طول عمر بالای سنگ نیز باشد. در ادامۀ این مطلب به انواع سنگ‌های مورد استفاده در کف حیاط می‌پردازیم و عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت سنگ کف حیاط اصفهان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
اگر تصمیم به سنگ فرش کردن حیاط ساختمان یا ویلا را دارید، در نظر داشته باشید سنگ‌هایی که برای کف حیاط استفاده می‌کنید از پایداری قابل توجهی برخوردار باشند. اهمیت نوع سنگ مورد استفاده در کف حیاط در این است که در صورت آسیب‌دیدگی سنگ، به راحتی می‌تواند برای ساکنین ساختمان، به خصوص در فصل تابستان که از حیاط و فضای باز بیشتر استفاده می‌شود و به ویژه برای کودکان و سالمندان، خطرآفرین باشد. به همین دلیل سنگی که آسیب ببیند باید به سرعت تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود، پس بهتر است برای صرفه‌ جویی در هزینه‌های احتمالی آینده بهترین سنگ را با توجه به شرایط آب و هوا و میزان استفاده انتخاب کنید.

قیمت سنگ کف حیاط اصفهان

انواع سنگ کف حیاط

سنگ تراورتن
تراورتن یک سنگ طبیعی متخلخل است که در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. سنگ تراورتن به دلیل ساییدگی‌ها و بافتی که در فرایند بِراش بر روی سطحش ایجاد می‌شود از اصطکاک بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه حیاط از مناطق پرتردد ساختمان‌ها و به خصوص ویلاها است، استفاده از این نوع سنگ به دلیل اصطکاک بالا، باعث جلوگیری از سقوط ساکنین و آسیب‌دیدگی آنها می‌شود. سنگ تراورتن ماده‌ای قوی است و برای دهه‌های متوالی می‌تواند بدون نیاز به جایگزینی و تعمیر مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین سنگ تراورتن از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب برخوردار است که همین امر باعث می‌شود در مناطق مرطوب کپک نزد و از زیبایی سنگ کاسته نشود.

سنگ گرانیت
سنگ گرانیت یکی از سنگ‌های شناخته شده در ساختمان سازی است و از مهم‌ترین کاربردهایش سنگ فرش کف حیاط است. سنگ گرانیت یک نوع سنگ آذرین درونی اسیدی است که دارای دانه‌های متوسط تا درشت است. سنگ گرانیت در برابر هوا مقاوم است، یعنی سرما و یخبندان بر روی آن تأثیری نمی‌گذارند و باعث ترک خوردن و شکستن این نوع سنگ نمی‌شوند. گرانیت دارای ویژگی‌های طبیعی ضد لغزش است که آن را به یک سنگ محبوب برای ساخت کف حیاط تبدیل کرده است. این نوع سنگ به دلیل سطح غیرمتخلخل و صیقلی‌اش، در برابر باکتری، گرد و خاک و لک بسیار مقوام است. همچنین سنگ گرانیت از سختی بالایی برخوردار است و به آسانی فرسوده نمی‌شود، در نتیجه نگهداری از سنگ کف حیاط گرانیتی کار پیچیده و هزینه‌بری نیست. پیشنهاد: گرانیت به دلیل برخورداری از قیمت نسبتاً بالا، علاوه بر اینکه ملک شما را چندین برابر زیبا می‌کند، در قیمت گذاری ملک نیز تأثیر مثبت می‌گذارد.

سنگ تیشه‌ای
سنگ‌های تیشه‌ای سنگ‌هایی هستند که در فرایند تیشه کردن‌ سنگ‌های مورد استفاده در ساختمان سازی به دو روش دستی و ماشینی ساخته می‌شوند. سنگ‌های تیشه‌ای دستی و ماشینی با توجه به میزان ساییدگی به یک تیشه و دو تیشه دسته‌بندی می‌شوند و نحوه قیمت‌ گذاری این سنگ علاوه بر نوع سنگ، به روش تیشه‌ای شدن سنگ و میزان تراکم بافت بستگی دارد. از انواع سنگ‌های تیشه‌ای می‌توان به مرمریت تیشه‌ای، گرانیت تیشه‌ای، تراورتن تیشه‌ای و موارد دیگر اشاره کرد. از مزایای استفاده از سنگ تیشه‌ای در ساخت کف حیاط می‌توان به کاهش لغزندگی اشاره کرد که به دلیل فرایند تیشه‌ای شدن و افزایش اصطکاک به وجود می‌آید.
سنگ‌های تیشه‌ای غالباً سنگ‌هایی هستند که در روند تیشه‌ای شدن شکسته نشوند، در نتیجه باید از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار باشند. پس شما می‌توانید با خیال آسوده از انواع سنگ‌های تیشه‌ای برای کف حیاط بهره‌گیری کنید.

انواع سنگ کف حیاط

قیمت سنگ کف حیاط در اصفهان

قیمت سنگ کف حیاط اصفهان به عوامل زیادی بستگی دارد. از این عوامل می‌توان به نوع سنگ انتخابی، کیفیت و میزان خلوص سنگ، ابعاد اسلب و قطر سنگ، محل قرارگیری معدن و در نهایت هزینه حمل و نقل و ارسال سنگ اشاره کرد.

اصفهان یکی از مهم‌ترین استان‌های تولیدکنندۀ سنگ ایران به شمار می‌رود. شما می‌توانید با رجوع به شهرک‌های صنعتی، بازارهای سنگ اصفهان یا مراجعه به وب سایت های معتبری مثل الیت اسلب، به تمامی سنگ‌های کاربردی که در ساختمان سازی و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند دسترسی داشته باشید. برای خرید سنگ کف اصفهان با مناسب ترین قیمت کافی است ما را در الیت اسلب دنبال کنید.