EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
قیمت سنگ پله اصفهان

قیمت سنگ پله اصفهان به عوامل مختلفی بستگی دارد. بدیهی است که برای کالای با‌کیفیت‌تر، قیمت بالاتری نیز می‌پردازیم، با این حال در همه شرایط لزوما نیاز به گران‌ترین کالا نداریم. به عبارت دیگر برای این که بهترین سنگ را برای پلکان ساختمان انتخاب کنیم باید نکاتی را در نظر بگیریم که قیمت سنگ پله یکی از آن‌ها است. از آن جایی که در معماری‌های مدرن و خلاقانه، پلکان به یک آیتم زیبا تبدیل شده، می‌خواهیم در این مقاله از الیت اسلب اطلاعات بیشتری درباره انتخاب و قیمت سنگ پله ارائه کنیم.
لطفا توجه داشته باشید که سنگ‌های بسیار متنوعی در ساخت پلکان در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همواره بهترین انتخاب برای سنگ پله زمانی ممکن است که کاربرد پله را در نظر بگیریم. علاوه بر این بودجه‌ای که برای خرید کالا تعیین کرده‌ایم نقش مهمی در نتیجه نهایی دارد. بنابراین اطلاع درباره قیمت سنگ پله اصفهان نیز چشم انداز بهتری برای انتخاب سنگ در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه درباره قیمت سنگ پله و عوامل مؤثر در انتخاب بهترین سنگ پله صحبت می‌کنیم. شما عزیزان می توانید در فروشگاه اینترنتی الیت اسلب قیمت سنگ پله ساختمانی در انواع مختلف با رنگ بندی متنوع را مشاهده نمایید.

قیمت سنگ پله در اصفهان

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین سنگ پله اصفهان

برخی از عواملی که بر انتخاب بهترین سنگ پله در شرایط مختلف، تاثیر گذار است عبارتند از:

  • قیمت سنگ راه پله: مهم‌ترین پارامتری که بر قیمت سنگ راه پله تأثیر دارد نوع سنگ است. البته پارامتر‌های دیگری نیز وجود دارند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت تمام شده و نهایی تأثیر می‌گذارند. در درجه اول بسیار اهمیت دارد که بدانیم بهترین انتخاب برای سنگ پلکان چیست، سپس قیمت سنگ راه پله را از بین گزینه‌های برتر تخمین می‌زنیم.
  • انتخاب نوع سنگ راه پله: در بخش ابتدایی مطلب به این نکته اشاره کردیم که پله‌ها در معماری مدرن و خلاقانه تبدیل به آیتم مهمی شده‌اند. پلکان‌ها می‌توانند تأثیر مهمی برای نمای خارجی و داخلی ساختمان داشته باشند. حال باید بدانیم بهترین نوع سنگ که مطابق با نیاز ساختمان باشد، چیست. پارامتر‌های زیر را برای انتخاب بهترین سنگ راه پله در خاطر داشته باشید. سنگ راه پله پرطاووسی یکی از انواع سنگ پله محبوب در بازار می باشد که می توانید در الیت اسلب مدل های مختلف آن را مشاهده کنید.
  • خارجی یا داخلی بودن پله: اگر پله‌ها در داخل ساختمان به کار رفته باشند، علاوه بر این که دو طبقه را به هم متصل می‌کنند بر زیبایی معماری داخلی تأثیر دارند. همچنین رفت و آمد از این پله‌ها چندان زیاد نیست بنابراین بیشتر باید به زیبایی سنگ اهمیت بدهیم. معمولا برای پله‌های داخلی از سنگ‌های گرانیت یا سنگ‌های مرمر استفاده می‌کنند که صاف و براق هستند و جلوه ویژه‌ای دارند. چنانچه پله در فضای خارجی ساختمان باشد و یا این که رفت و آمد زیادی از آن صورت بگیرد، لازم است از سنگ‌های مقاوم‌تر مانند مرمریت استفاده کنید.
  • جذب پایین آب سنگ راه پله: بهترین نوع سنگ برای راه پله‌ها و مخصوصا پله‌های خارجی سنگی است که جذب آب در آن کم باشد. سنگ‌ها به دلیل ماهیت طبیعی خود مقداری رطوبت جذب می‌کنند. بدیهی است که هر چقدر جذب آب کمتر باشد، قیمت سنگ راه پله بیشتر است. برای اطلاع از قیمت سنگ پله اصفهان این نکته را در نظر بگیرید که سنگ‌های متراکم‌تر، رطوبت کمتری جذب می‌کنند. وقتی قرار است سنگ راه پله خارج از ساختمان استفاده شود باید در برابر باران و برف و همچنین نظافت با آب مقاوم باشد.
  • متراژ راه پله: وقتی متراژ راه پله زیاد است باید از سنگ‌های مقاوم‌تر با قیمت اقتصادی استفاده کنیم. به بیان دیگر با اطلاع از قیمت سنگ پله اصفهان و در نظر گرفتن متراژ راه پله، بهترین گزینه انتخاب می‌شود. برای مثال راه پله اضطراری ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ باید مقاوم و ضد لغزندگی باشند. در عین حال سنگ‌هایی مانند گرانیت که وزن زیادی دارند نباید در این چنین مواردی انتخاب شوند. متراژ بالای پله و سنگ‌هایی مانند گرانیت میزان فشار و وزن ساختمان را افزایش می‌دهند که یک امتیاز منفی است. بهترین نوع سنگ برای راه پله‌ها با متراژ بالا سنگ مرمریت بوده که مقاومت بالایی دارد.

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین سنگ پله اصفهان  

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ راه پله در اصفهان

پس از این که بهترین سنگ راه پله را انتخاب کردید، به پارامتر‌های تاثیرگذار بر قیمت سنگ پله اصفهان توجه داشته باشید:

  • نوع سنگ‌ راه پله
  • ابزار به کار رفته برای طرح دادن لبه پله
  • ابعاد و ضخامت سنگ راه پله
  • متراژ درخواستی
  • محل بارگیری و تخلیه سنگ‌ راه پله

به این نکته مهم نیز توجه کنید که قیمت سنگ راه پله دلیلی بر لوکس بودن یا مناسب بودن آن نیست. برای این که بتوانید بهترین سنگ را برای پلکان انتخاب نمایید به رنگ بندی دیوار‌ها و کف ساختمان دقت کنید. باید جنس و رنگ سنگ راه پله در هماهنگی کامل با ساختمان باشد. شما عزیزان می توانید قیمت سنگ پرطاووسی اصفهان و سایر سنگ ها را در الیت اسلب مشاهده نمایید و با توجه به بودجه خود و فاکتورهای گفته شده در بالا، بهترین سنگ پله را انتخاب نمایید.