EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
قیمت سنگ پرطاووسی اصفهان

تعداد بسیار کمی از سنگ‌ها به اندازه سنگ مرمریت کاربرد دارند. این نوع سنگ به دلیل زیبایی به خصوصش در معماری و ساختمان‌سازی به کار می‌رود. سنگ مرمریت عمدتا برای روکش دیوارها و نمای ساختمان، کفپوش‌ها، دیواره‌های پارکینگ، پله‌ها، مجسمه‌ها و پایه‌های مجسمه‌ها، شومینه‌ها و موارد دیگر استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ مرمیت به دلیل خواص شیمیایی‌ای که دارد در داروسازی و کشاورزی نیز مورد استفاده می‌شود. سنگ مرمریت به دلیل فراوانی و رنگ‌های گوناگونی که دارد و همچنین هزینه پایین استخراج، تهیه و قطعه‌بندی، کاربرد بسیار زیادی در پرو‌ژه‌های ساختمانی دارد. این سنگ دارای از خواص بی‌نظیر فراوانی برخوردار است که باعث شده‌اند آن را در صنایع مختلف به سنگی ارزشمند تبدیل کنند. از ویژگی های سنگ مرمریت می توان به این موارد اشاره نمود:

  • مقاومت بالا در برابر دما: سنگ مرمریت به دلیل اینکه یک نوع سنگ دگرگون شده است و عمدتاً از سنگ‌های آهکی تشکیل شده، مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد. این امر باعث می‌شود که سنگ مرمیت معمولاً به عنوان سنگ منتخب در ساخت میزهای آشپزخانه (جزیره) معرفی شود.
  • مقاومت بالا در برابر ضربه‌: سنگ مرمریت به دلیل مقاومت بالایی که دارد در برابر ضربه به آسانی آسیب نمی‌بیند در نتیجه یکی از بهترین گزینه‌های مورد استفاده در ساخت پارکینگ و پله است.
  • مقاومت بالا در برابر سایش: سنگ مرمریت به دلیل مقاومت در برابر سایش، از صیقل پذیری بالایی برخوردار است که این امر باعث افزایش درخشش سنگ مرمریت می‌شود. همین موضوع سنگ مرمریت را به یکی از سنگ‌های منتخب نمای ساختمان کرده است.
  • وجود طیف گسترده: سنگ مرمریت دارای طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و انواع بافت و خطوط است و این موضوع در طراحی پروژه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
  • زمان روی سنگ مرمریت تاثیر نمی‌گذارد: گذر زمان اثری از خود روی این نوع سنگ بر جای نمی گذارد، بنابراین ماندگاری بالایی دارند.
  • کاربردهای مختلف: این نوع سنگ هم در طراحی دکوراسیون و هم در ساخت ساختمان‌ها امکانات ویژه‌ای را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد. استفاده از سنگ مرمریت در هر دو فضای داخلی و خارجی امکان‌پذیر است. سنگ مرمریت از دیواره‌های پارکینگ و راه پله گرفته تا کفش‌پوش ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارد.

یکی از انواع سنگ مرمریت، سنگ‌های پرطاووسی می باشند که به دلیل زیبایی فوق العاده بسیار مورد توجه قرار دارند. برای اطلاع از قیمت سنگ پرطاووسی اصفهان به الیت اسلب مراجعه نمایید.

سنگ پرطاووسی اصفهان

معرفی سنگ پرطاووسی اصفهان

سنگ‌های پرطاووسی، سنگ‌هایی با زمینه کرم رنگ و روشن هستند که با خطوط منحنی و بیضی‌شکل شبیه به پرطاووس تزئین شده‌اند. این نوع سنگ در گروه سنگ‌های تزئینی رده‌بندی می‌شود که با کمترین هزینه، نسبت به دیگر سنگ‌های تزئیناتی، باعث خلق زیبایی در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان‌ها می‌گردد. دو نوع سنگ پرطاووسی در ایران وجود دارد که به اصطلاح به آنها گلدار و کم‌گل گفته می‌شود. این دو نوع سنگ از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با هم ندارند، اما سنگ‌های پرطاووسی گلدار به دلیل خطوط بیشتری که دارند از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

کاربرد سنگ پرطاووسی اصفهان

همان طور که قبلا اشاره کردیم سنگ پرطاووسی اصفهان از مقاومت بالایی برخوردار است و به آسانی آسیب نمی‌بیند. یکی از بیشترین کاربردهای سنگ‌های پرطاووسی اصفهان در کفپوش ساختمان‌ها و پله‌ها است، زیرا سابیدگی تاثیر زیادی روی این نوع سنگ نمی‌گذارد، پس می‌تواند گزینه مناسبی برای محل‌های پر رفت و آمد باشد. سنگ پرطاووسی اصفهان به دلیل برش‌های طولی و ضخامتی که دارد، جز بهترین گزینه‌های مورد استفاده به عنوان سنگ پله به شمار می‌رود. همچنین سنگ پرطاووسی به دلیل زمینه روشنی که دارد موجب بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضاهای داخلی می‌شود به همین منظور در فضاهای داخلی مانند ساختمان‌های مسکونی، مراکز خرید و هتل‌های شیک و لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ پرطاووسی اصفهان به دلیل درخشندگی بالا می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب در نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد سنگ پرطاووسی اصفهان

قیمت سنگ پرطاووسی

سنگ پرطاووسی اصفهان با توجه به اندازه‌های برش، کیفیت سنگ (میزان خلوص و ناخالصی سنگ)، رنگ و روشنی زمینه سنگ، میزان وجود خطوط و بافت در سنگ، ضخامت سنگ، متراژ سفارش و منطقه‌ای که معدن در آن قرار دارد، قیمتگذاری می‌گردد. بیشترین میزان تولید و فراوری سنگ‌های پرطاووسی در اصفهان انجام می‌گیرد. محبوب‌ترین و متداول‌ترین ابعاد درخواستی سنگ‌های پرطاووسی اصفهان پلاک‌هایی با ابعاد 60*60 و 50*50 است. شما می‌توانید از طریق ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان سنگ پرطاووسی اصفهان و حذف واسطه‌ها این محصول را با هزینۀ کمتری تهیه کنید. همچنین می‌توانید ابعاد مورد نیازتان را به کارخانه اعلام کنید. جهت مشاوره، دریافت قیمت سنگ پرطاووسی اصفهان و خرید محصولات با الیت اسلب تماس بگیرید و از متخصصان و مشاوران ما در خصوص خرید سنگ پرطاووسی اصفهان راهنمایی بگیرید.