EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
معایب سرامیک پرسلان

استفاده از نوعی از سرامیک به نام سرامیک پرسلان امروزه در کاربرد های ساختمانی بسیار رایج شده است به طوری که کسانی که کارهای مربوط به ساختمان را انجام می دهند و با مصالح ساختمانی سر و کار دارند حتما تا کنون نام سرامیک پرسلان را شنیده اند. سرامیک پرسلان را می توان یکی از زیر مجموعه های کاشی و سرامیک دانست. این نوع از سرامیک به دلیل خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارد دارای طرفداران بسیاری است و کاربرد آن به نسبت دیگر انواع سرامیک نیز بیشتر است. استفاده از این نوع از سرامیک در کف و نمای ساختمان ها بسیار انجام می گیرد. استفاده از سرامیک نسبت به سنگ هایی که کار مشابه انجام می دهند هزینه کمتری برای مشتریان خواهد داشت.

معرفی سرامیک پرسلان 

در معنای پرسلان می توان اینگونه بیان کرد که پرسلان محصولی است که از ترکیب برخی از متریال ها مانند خاک رس، فلدسپات و یا گرانیت به دست می آید. این مواد را در کوره های مخصوص و با حرارت های تعیین شده می پزند و محصول به دست آمده سرامیک پرسلان نامیده می شود.از این نوع سرامیک می توان در نمای ساختمان ها و کف نیز بهره برد. از مزایای این نوع از سرامیک می توان به این موضوع اشاره کرد که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع معمولی سرامیک برخوردار است. استفاده از این نوع سرامیک در فضاهای مانند بیمارستان ها و آزمایشگاه ها مناسب است. سرامیک پرسلان به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد نسبت به دیگر انواع دارای قیمتی بیشتر است. خاک رس استفاده شده در سرامیک پرسلان برخلاف دیگر انواع سرامیک ها که از نوع رس قرمز می باشد از خاک رس سفید تهیه شده است. سرامیک پرسلان را می توان در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب مشاهده کرد. در سرامیک پرسلان لعاب دار یک لایه شیشه مانند روی سرامیک کشیده می شود. استفاده از سرامیک پرسلان در نمای ساختمان ها نیاز به درزکشی خواهد داشت. اما در مواردی انواعی از این سرامیک ها در نصب به بند کشی نیازی نخواهند داشت.

معرفی سرامیک پرسلان 

بررسی عیوب سرامیک پرسلان

می توان از مواردی که جز عیوب سرامیک پرسلان است به این موضوع اشاره کرد که این نوع از سرامیک ها ممکن است نصب سختی داشته باشند. یکی از دلایل سختی سرامیک پرسلان استفاده از متریال هایی است که باعث سنگین شدن وزن آن شده اند. سخت بودن نصب این نوع از سرامیک ها باعث شده است که فقط افراد خبره و ماهر در زمینه نصب سرامیک بتوانند این نوع از سرامیک را نصب کنند.
یکی دیگر از مواردی که می توان آن را جز یکی از معایب کاشی پرسلان دانست قیمت بالای این محصول به نسبت سایر سرامیک ها می باشد. به دلیل بالا بودن کیفیت این نوع از سرامیک ها و خصوصیات منحصر به فردی که دارند بالا بودن قیمت آن ها طبیعی به نظر می رسد. البته با توجه به هزینه ای که برای تهیه سرامیک پرسلان می کنید می توانید از کیفیت و دوام محصول خریداری شده مطمئن باشید.