EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
کاربرد سنگ گرانیت

سنگ گرانیت را می توان نمونه ای از سنگ های پرکاربرد و پر مصرف در ساختمان دانست که دارای طیف رنگی گستره و سطحی بسیار صاف و صیقلی می باشد. این نوع سنگ بعد از تراش و تغییرات لازم فاقد خلل و فرج هایی دیگر سنگ های طبیعی می باشد و به دلیل این ویژگی می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر جنبه تزئینی و زیبایی که سنگ گرانیت دارای آن می باشد این نوع از سنگ به دلیل مقاومت بالایی که دارد از جمله سنگ هایی است که در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ گرانیت نسبت به دیگر انواع سنگ کمتر مورد هجوم قارچ و کپک قرار می گیرد. رنگ سنگ های گرانیت می تواند سیاه، قرمز، صورتی، شکلاتی، سبز و یا آبی باشد. دانه های زیبایی که روی سنگ گرانیت وجود دارد آن را بسیار زیبا و چشم نواز می کند. گرانیت را می توان از جمله سنگ هایی دانست که نسبت به مرمر و تراورتن در ساختمان ها کاربرد بیشتری دارد. می توان از سنگ گرانیت برای موارد بسیاری مانند سنگ پله، راهرو، آشپزخانه، ازار یا قرنیز و ... استفاده کرد.

گرانیت چه مزیا و معایبی دارد

  • سنگ گرانیت به دلیل دارا بودن تنوع در رنگ و شکل پذیری بالا می تواند در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. زیبایی یک ساختمان را می توان با استفاده از سنگ گرانیت تضمین شده دانست. سطح براق و صاف آن به فضا جنبه لوکس خواهد داد.
  • به دلیل بالا بودن تنوع در طرح و رنگ سنگ گرانیت هماهنگ کردن آن با دیگر وسایل و مصالح به سادگی امکان پذیر است.
  • عمر بالای سنگ گرانیت باعث خواهد شد که از آن در مواردی متنوعی استفاده شود. با استفاده از سنگ گرانیت نگرانی باعث آسیب پذیر بودن تا مدت های زیادی وجود نخواهد داشت.
  • سنگ گرانیت نسبت به دیگر انواع سنگ های طبیعی مانند مرمر دارای قیمت مناسب تری است و این قیمت با توجه به عمر و زیبایی آن برای خریدار بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. برای مشاهده و اطلاع از قیمت سنگ گرانیت می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی الیت اسلب اقدام نمایید.
  • از سنگ مرمر می توان برای مواردی مانند شومینه و مواردی که به نیاز به عایق حرارت است استفاده کرد.
  • مقاومت سنگ های گرانیت در برابر خوردگی و سایش بسیار بالاست . این نوع سنگ می تواند در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
  • سنگ گرانیت دارای وزن بالایی می شود و ممکن است حمل و نقل آن با مشکل وارد شود و بار ساختمان را زیاد کند.
  • گرانیت دارای چسبندگی کمی با ملات است. به همین دلیل برخی از انواع آن برای استفاده در نما استفاده نخواهد داشت.

گرانیت چه مزیا و معایبی دارد

سنگ گرانیت چه کاربرد هایی دارد

از انواع سنگ گرانیت می توان در فضاهایی مانند بیرون یا درون ساختمان ها استفاده کرد. نمای ساختمان با استفاده از سنگ گرانیت از گزینه های محبوب و پر طرفدار ایست. پله های گرانیتی نیز بسیار چشم نواز و زیبا به نظر خواهند رسید. از سنگ گرانیت حتی برای سنگ فرش پیاده رو ها می توان استفاده نمود. پیشخوان آشپزخانه، اپن، دیوار پوش، کف پوش، محوطه و ... نیز از دیگر کاربرد های سنگ گرانیت می باشد. با مراجعه به فروشگاه الیت اسلب می توانید مقاله های بیشتری راجع به سنگ گرانیت را مطالعه بفرمایید.