EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
بهترین سنگ برای روی کابینت

چندین سال است که استفاده از انواع کابینت در آشپزخانه رواج پیدا کرده است و سنگ گرانیت اولین رویه ای بود که برای سنگ کابینت مورد استفاده قرار گرفت اما با گذشت زمان گرانیت تنها انتخاب طراحان نبود و جایگزین های بسیاری برای آن روانه بازار شد که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

انتخاب بهترین سنگ برای روی کابینت

یکی از مهم ترین مسائل برای انتخاب کابینت صفحه رویی آن می باشد، زیرا انتخاب صحیح جنس، رنگ و اندازه آن می تواند تاثیر بسیاری بر زیبایی آشپزخانه داشته باشد. اگر توجه داشته باشید بیشترین فعالیت روزمره در آشپزخانه انجام می شود از این رو اکثر کارها روی این صفحه ها صورت می پذیرد در نتیجه باید بهترین جنس را برای آن انتخاب کرد تا علاوه بر زیبایی، ماندگاری و استقامت بالایی داشته باشد. یکی از نکات مهم در انتخاب سنگ برای رویه کابینت، سازگاری آن با محیط زیست است، سنگ گرانیت، مرمر، چینی و کوارتز همه از طبیعت استخراج می شوند اما فرآیند آماده سازی آن ها متفاوت است و همین موضوع سبب تمایز آن ها می شود.

انتخاب بهترین سنگ برای روی کابینت

بهترین سنگ ها برای کابینت

به طور کلی سنگ هایی که برای رویه کابینت استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

  • سنگ کوارتز: یکی از این سنگ ها کوارتز است که از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی ساخته می شود، یکی از مهم ترین ویژگی این سنگ مقاومت بالا نسبت به خراش است که آن را از دیگر صفحه ها متمایز می کند. با توجه به ویژگی ها و مقاومتی که سنگ های کوارتز دارند توانسته اند طرفداران بیشتری را به خود جذب کنند همچنین جایگزین بسیار مناسبی برای سنگ های گرانیت باشند. سنگ کوارتز دکوراسیون را امروزی تر کرده و جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد در صورتی که سنگ گرانیت سبکی نوستالژی و قدیمی دارد. طراحی هایی که امروزه برای کابینت ها انجام می شود معمولا سبکی مدرن، ساده و مینیمالیست دارند از این جهت بهتر است از رنگ های سردی مانند سفید و خاکستری استفاده کرد پس سنگ کوارتز می تواند انتخاب مناسبی باشد.
  • سنگ گرانیت: سنگی که هیچگاه زیبایی خود را از دست نمی دهد و دارای نقش های متنوعی است، این سنگ درصد جذب آب کمی داشته و بسیار بهداشتی می باشد همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد اما قیمت آن نسبت به دیگر سنگ ها بیشتر است. اگر به سنگ گرانیت توجه کرده باشید دارای رگه های طلایی می باشد که پس از صیقل دادن ظاهری شلوغ پیدا می کند از این نظر خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرد به خصوص برای افرادی که به دنبال دکوراسیونی یکدست و شیک هستند. جنس سنگ گرانیت به گونه ای است که تخلخل و ناهمواری زیادی دارد اما مواد رادیواکتو بسیار ناچیزی در ترکیب آن موجود است که باید به این موضوع بیشتر توجه شود.
  • سنگ مرمر: ظاهر زیبا و دلنشینی داشته اما به دلیل مقاومت کمی که در برابر ضربه و خراش دارد خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد و در صورت استفاده در نگهداری آن باید بسیار دقت کرد.
  • سنگ چینی: نوعی از سنگ مرمر است اما با تنوع رنگی بالا و استحکام بیشتر که کیفیتی ما بین گرانیت و مرمر دارد. قیمت سنگ چینی بسیار مناسب است در نتیجه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.