EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
انواع سنگ اپن

اپن آشپزخانه را می توان به دلیل تاثیری که در زیبایی و کاربرد ی بودن آشپزخانه دارد از مهم ترین بخش های یک ساختمان در نظر گرفت. انواعی از سنگ ها را می توان برای استفاده در اپن آشپزخانه و سنگ کابینت پیشنهاد داد. اما آنچه انتخاب یک سنگ را برای اپن حتمی خواهد کرد انتظاری است که باید از آن برآورده شود.

ویژگی های سنگ اپن آشپزخانه

  • یکی از پارامتر هایی که برای انواع سنگ اپن بسیار حائز همیت است صیقلی و براق بودن آن هاست. سنگ اپن باید بتواند زیبا و چشم نواز باشد و به زیبایی آشپزخانه کمک کند از این رو استفاده از سنگ های براقی مانند گرانیت برای سنگ اپن مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ های با سطح مات و طبیعی که دارای تخلخل می باشند برای سنگ اپن آشپزخانه مناسب نمی باشند. زیرا به دلیل بافت طبیعی که دارند و استفاده ای که از سنگ اپن می شود امکان رشد انواع قارچ و کپک بر روی آن فراهم می شود و هم چنین پاک کردن آن ها نیز بسیار دشوار خواهد بود.
  • سنگ اپن باید بتواند از مقاومت و استحکام نسبی برخوردار باشد و بتواند وزن بالایی از اشیا را تحمل کند.
  • به دلیل استفاده مداوم از سنگ اپن و قرار دادن اشیا مختلف روی آن سنگ انتخابی باید نسبت به سایش و انواع خط و خش مقاوم باشد.
  • رنگ سنگ اپن در حین زیبایی باید بتواند برای مدت طولانی ثبات خود را حفظ کند.
  • سنگ های اپنی که در نزدیکی اجاق گاز قرار دارند باید بتوانند در برابر حرارت مقاومت کنند و همچنین در برابر هوازدگی آسیب نبینند.

ویژگی های سنگ اپن آشپزخانه

جنس سنگ اپن آشپزخانه

  • گرانیت: سنگ گرانیت به دلیل مقاومت بالا و طرح زیبا برای انتخاب سنگ اپن دارای اولویت است. تنوع در رنگ و استحکام بالا از مزایای این سنگ می باشد. از معایب گرانیت می توان به گران بودن این نوع سنگ اشاره کرد.
  • سنگ صابون: یکی از سنگ هایی که دارای رنگ خاکستری تیره می باشد سنگ صابون نام دارد. استفاده از این نوع سنگ ها در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت و در برابر لکه مقاومت بالایی دارد. رنگ آن عمیق و غنی می باشد و داری شکلی کلاسیک است. از معایب این نوع از سنگ ها می توان به تیره شدن آن ها با گذشت زمان اشاره کرد.
  • سنگ مرمر: این نوع از سنگ ها به عنوان یکی از زیباترین سنگ های طبیعی شناخته می شوند . انواع سنگ های مرمر دارای ظاهری متفاوت با هم می باشند. رگه های منحصر به فرد سنگ مرمر باعث افزایش زیبایی منزل می شوند. سنگ مرمر بسیار گران می باشد و تعمیر آن در صورت آسیب دیدن بسیار سخت انجام می گیرد.
  • سنگ کورین: کورین با برند های متفاوتی در بازار وجود دارد .کورین ترکیبی از اکرلیک و رزین می باشد. طرح و رنگ های کورین بسیار متفاوت است. اما دارای مقاومت بالایی در برابر گرما نیست و قیمت آن نیز به نسبت بالاست.
  • سنگ کوارتز: این نوع از سنگ را می توان در هر شکل و اندازه ای سفارش داد و نسبت به سنگ کورین ظاهری طبیعی تر دارد و در برابر لکه و گرما و اسید مقاومت بالایی است.