EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
کاربرد سنگ مرمریت

سنگ مرمریت یکی از سنگ های بسیار زیبا و پرکاربرد در ساختمان های لوکس و اشرافی می باشد. رگه های زیبا که ناشی از وجود کانی های مختلف در این نوع سنگ است و داشتن سطحی صاف و صیقلی، آن را به یکی از بهترین سنگ ها برای ساختمان های زیبا تبدیل کرده است. به علاوه استحکام بالایی دارد و بسیاری از افراد برای داشتن یک نمای بادوام و زیبا از آن استفاده می کنند. کاربردهای سنگ مرمریت متفاوت است که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

انواع کاربرد سنگ مرمریت

سنگ مرمریت یکی از بهترین انتخاب ها برای قسمت های مختلف فضای داخلی ساختمان می باشد. تنوع رنگی بالایی که در این نوع سنگ وجود دارد باعث می شود با هر نوع سلیقه و طرحی سازگار شود و یک فضای بسیار شیک و مجلل را ایجاد کند. به دلیل اینکه قیمت سنگ مرمریت نسبت به سنگ های دیگری که برای نمای داخلی ساختمان استفاده می شود خیلی بیشتر است. گاهی اوقات تنها برخی از دیوارها را با سنگ مرمریت می‌پوشانند تا زیبایی فضا را افزایش دهد. از جمله قسمت هایی که در ساختمان می توان از سنگ مرمریت استفاده کرد عبارتند از:

  • کاربرد سنگ مرمریت در نمای اتاق خواب: از سنگ مرمریت هم می توان برای دیوارهای اتاق خواب و هم به عنوان کفپوش استفاده کرد. این موضوع بیشتر به دکوراسیون اتاق خواب و اینکه چه نوع استفاده ای از سنگ مرمریت اتاق را زیباتر می کند بستگی دارد؛ مثلاً گاهی تنها دیوار پشت تخت خواب یا تنها دیوار پشت میز توالت را مرمریت کار می کنند. البته از مرمریت برای ساخت وسایل تزئینی داخل اتاق خواب مانند ساعت دیواری، تابلو، آباژور و ... نیز استفاده می کنند.
  • کاربرد سنگ مرمریت در سرویس بهداشتی و حمام: به دلیل ماهیت آهکی سنگ مرمریت استفاده از این سنگ برای این فضاها توصیه نمی شود. با این حال برخی افراد به دلیل زیبایی بی نظیری که این سنگ به حمام و سرویس بهداشتی می دهد اصرار بر استفاده از آن دارند. این نوع سنگ در سرویس بهداشتی و حمام، تنها به صورت تزئینی و تکه ای می توان استفاده کرد تا کمتر آسیب ببیند.
  • کاربرد سنگ مرمریت برای آشپزخانه: می توانید سنگ کابینت ها و پیشخوان آشپزخانه را از مرمریت انتخاب کنید. تنوع رنگی در این سنگ به شما اجازه می دهد بهترین هماهنگی را در آشپزخانه ایجاد کنید؛ اما باید حواستان به آبریزی باشد و در صورت خیس شدن مانند ام دی اف سریعاً سنگ را خشک کنید.

انواع کاربرد سنگ مرمریت

در چه قسمت هایی نمی توان سنگ مرمریت را بکار برد

سنگ مرمریت با اینکه دوام بالایی دارد اما آب زیادی را هم می تواند جذب کند و با جذب دائمی آب کم کم حالت پوسیدگی به خود می گیرد؛ بنابراین در مکان هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه که دائماً با آب سر و کار داریم نباید از مرمریت استفاده کرد. به طور کلی سنگ مرمریت به دلیل خاصیت آهکی که دارد در شرایط آب و هوایی مرطوب و یا سرما و گرمای شدید مناسب نمی باشد و بیشتر برای آب و هوای معتدل و داخل ساختمان کاربرد دارد. اگر ناحیه ای که برای آن از سنگ مرمریت استفاده می شود دارای رطوبت، سرما یا گرمای شدید باشد مدت زیادی طول نمی‌ شد که مرمریت دچار خوردگی خواهد شد؛ بنابراین نباید برای نماهای خارجی از سنگ مرمریت استفاده کرد. مگر اینکه از ضخامت های زیاد استفاده کنیم که مقرون به صرفه نخواهد بود.

سنگ مرمریت یکی از عجایب خلقت خداوند است که امروزه کاربردهای فراوانی در ساختمان های مدرن و سالن های پذیرایی بزرگ دارد. این سنگ به طراحان دکوراسیون داخلی اجازه می دهد که بیشترین هماهنگی را در فضای خانه ایجاد کنند و شکوه بیشتری به خانه ببخشند.