EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
بهترین سنگ تراورتن نما

در ساختمان، نما را می توان از جمله موارد مهم در زیبایی و حتی استحکام آن دانست به همین دلیل انتخاب یک مورد مناسب برای نمای آن را می توان از جمله موارد حائز اهمیت تلقی کرد. انواع سرامیک و سنگ را می توان به عنوان گزینه های متداول در اجرای نما در نظر گرفت. شرایط جوی و دیگر موارد نقش بسزایی در انتخاب مصالح مناسب خواهد داشت. سلیقه افراد را می توان عامل دیگری در انتخاب سنگ نمای ساختمان دانست. سنگ های طبیعی به دلیل استحکام و مقاومت بالایی که دارند می توانند یکی از گزینه های مورد اطمینان و محبوب محسوب شوند. زیبایی سنگ های طبیعی به دلیل دارا بودن بافت طبیعی و تخلخل یکی از گزینه های پرطرفدار است. زیبایی و مقاومت در برابر شرایط جوی از عوامل تاثیرگذار می باشند. برای تهیه انواع سنگ تراورتن می توانید به سایت سنگ ساختمانی الیت اسلب مراجعه نمایید.

سنگ تراورتن برای نما

تراورتن را می توان یکی از انواع سنگ دانست که از آن ها برای نمای ساختمان استفاده می شود. کیفیت بالای سنگ تراورتن آن را برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان مناسب کرده است. سنگ تراورتن جز زیباترین سنگ های ساختمانی می باشند. تراورتن ها به دلیل دارا بودن بافت طبیعی و تخلخل زیاد زیبایی و جلوه خاصی می باشند. رنگ سنگ نماهای تراورتن می توانند گستره رنگی وسیعی را شامل شوند. استفاده از نوع سنگ هایی که می توانند دارای رنگ و طرح هایی زیادی می باشند از جمله گزینه های پر طرفدار می باشد.
تراورتن را می توان از جمله سنگ هایی دانست که آهکی و متخلخل می باشند. اغلب می توان این نوع از سنگ ها را حاصل چشمه های آب گرم دانست .علاوه بر استفاده در نما از سنگ های تراورتن می توان در گزینه هایی مانند دکوراسیون و طرح های داخلی استفاده نمود.

سنگ تراورتن برای نما

ویژگی های سنگ تراورتن

  • سنگ نما تراورتن به دلیل ویژگی های که دارد یکی از گران ترین سنگ هایی است که برای نما مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ در سطح خود دارای حفرات ریزی می باشد که می توان آن ها را حاصل گازهی محبوس شده در آن ها دانست. این ویژگی باعث مات بودن سنگ های تراورتن است و باعث خواهد شد که این سنگ ها لیز و صاف به نظر نرسند.
  • خلل و فرجی که در این نوع سنگ وجود دارد زیبایی دوچندانی را به آن بخشیده است.
  • سنگ های تراورتن دارای رنگ های طبیعی بسیاری می باشند اما برخی از رنگ های آن بسیار نایاب است که به همین دلیل این سنگ ها دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر می باشند. سنگ های تیره تر تراورتن دارای قیمت بالا و ارزش بیشتری می باشند.
  • از جمله امتیازات رقابتی سنگ تراورتن می توان به استحکام، مقاومت و عمر بالای این نوع از سنگ ها اشاره کرد. تراورتن دارای مقاومت شیمیایی و حرارتی بالایی است و به راحتی دچار آسیب نخواهد شد.
  • یکی از عیوبی که می توان برای سنگ تراورتن برشمرد این است که این سنگ ها در محیط های خنک و در مقابل ذوب و انجماد ممکن است دچار آسیب شوند به همین دلیل نباید در این محیط ها از سنگ های تراورتنی استفاده کرد که دارای ضخامت کمی می باشند.