EN / العربیه
سبد خرید شما خالی می باشد.
0ثبت سفارش
نحوه محاسبه متر مربع کاشی

یکی از سخت ترین کارهایی که یک معمار هنگام کاشی کاری انجام می دهد، نحوه محاسبه متراژ کاشی است. یعنی این که در هر متر مربع به چند عدد کاشی نیاز است. ساده ترین کار این است که ابتدا ابعاد هر کاشی را محاسبه کنیم و آن را تقسیم بر کل مساحت محیط کنیم. این گونه مشخص می شود که به چند عدد کاشی برای محل مورد نظر احتیاج داریم. البته روش های دیگری نیز برای این کار وجود دارد. مثلا برخی از سایت ها امکان محاسبه آنلاین را با ربات در اختیار کاربران گذاشته اند. مثلا با قرار دادن متراز محیط بلافاصله میزان کاشی مورد نیاز محاسبه می شود.

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک

لازم است قبل از شروع فرایند کاشی کاری حتما به این موضوع توجه کرد که مکان مورد نظر کجاست و چه ویژگی هایی دارد. مثلا آشپزخانه یکی از محل هایی است که همشیه نیاز به کاشی کاری داشته و یکی سری نکات در آن باید لحاظ شود. در آشپزخانه برخی از فضاها نیازی به کاشی کاری ندارند. یعنی زمانی که متراژ کاشی را محاسبه می کنیم نباید آن مقدار را در نظر بگیریم. همیشه میزان دورریز کار نیز باید مد نظر قرار داد. البته اگر نصابان حرفه ای باشند، طوری کاشی ها را محاسبه می کنند که نیازی به دورریز نباشد.

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک

هزینه های کاشی کاری در ساختمان بر اساس متر مربع کاشی

هزینه های کاشی کاری عبارتند از:

  • هزینه مصالح
  • هزینه چسب
  • هزینه نصب به همراه قرنیز
  • هزینه حمل بار

گفتنی است که این هزینه ها همیشه پای ثابت کار بوده اند و همواره محاسبه شده اند. حال در برخی از شرایط ممکن است هزینه هایی غیر مترقبه به فرایند کار اضافه شود که شما به عنوان کارفرما باید آن را مد نظر قرار دهید. معمولا هزینه های کاشی کاری بر اساس مترمربع محاسبه می شود.

بسیاری از افراد هنگام خرید کاشی و مصالح دچار سردرگمی می شوند. به طوری که نمی دانند از فروشگاه بخرند یا از کارخانه؟ گفتنی است که خرید محصول به صورت مستقیم از کارخانه از نظر مالی مقرون به صرفه تر است؛ اما علاوه بر هزینه کالا سایر هزینه های اضافی نظیر حمل بار و مالیات را نیز در بر می گیرد. اما خرید کاشی از فروشگاه در عین حالی که کمی گران تر است اما خیلی ساده بوده و دردسر زیادی ندارد. کافیست سفارشات خود را ثبت کنید تا در همان روز مصالح شما از طریق انبار به محل مورد نظر شما برسد. برخی از افراد اما خرید از سایت های اینترنتی را ترجیح می دهند. این کار یکی از هوشمندانه ترین کارها در ایامی نظیر کرونا است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برند محصول مورد نظر خود به علاوه تعداد را تعیین نموده و مبلغ نهایی را پرداخت کنید. بار شما ظرف 1 الی 2 روز به دست شما خواهد رسید.
متاسفانه به دلیل نوسانات شدید بازار نمی توان قیمت دقیقی برای انواع کاشی و سرامیک در نظر گرفت. از این رو بهتر است برای کسب اطلاع از آخرین قیمت ها با واحد مراکز فروش به صورت مستقیم تماس برقرار کنید.